Mr. TWIG CAMDEN MOZAIKA DUNIN 26,8 x 28,4 cm

Mr. TWIG CAMDEN DUNIN - glazurowana mozaika gresowa z serii Penny & Twig. Złożona z drobnych, symetrycznie rozłożonych prostokątów, wykonana metodą podwójnego wypieku co znacząco wpływa na jej jakość. Na krawędziach pokryta glazurą cieniowaną, inspirowana stylem Vintage.  Mozaika idealnie pasuje zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacji.

Cena 1 szt.  

*minimalne zamówienie tego produktu  - 1 szt 
* realizacja - od 3 do 21 dni roboczych ( w celu potwierdzenia dokładnego terminu prosimy o kontakt)
* TOWAR SPROWADZANY POD ZAMÓWIENIE INDYWIDUALNE

PRZY ZAMÓWIENIU PŁYTEK I MOZAIEK POWYŻEJ 200 ZŁ WYSYŁKA GRATIS !!!

54,00 zł
Ilość
Klienci zakupili: 316 szt. tego produktu

 • Twoje zakupy i dane są w pełni zabezpieczone. Twoje zakupy i dane są w pełni zabezpieczone.
 • Krótki czas realizacji zamówień.
                                                 ZNALEŹLI PAŃSTWO SZTUKATERIĘ W INTERNECIE W NIŻSZEJ CENIE ??? 
MY PRZYGOTUJEMY JESZCZE LEPSZĄ OFERTĘ Krótki czas realizacji zamówień. ZNALEŹLI PAŃSTWO SZTUKATERIĘ W INTERNECIE W NIŻSZEJ CENIE ??? MY PRZYGOTUJEMY JESZCZE LEPSZĄ OFERTĘ
 • Szybkie, bezpieczne i różne metody płatności (VISA, MasterCard, MasterPass). Szybkie, bezpieczne i różne metody płatności (VISA, MasterCard, MasterPass).

INFORMACJE TECHNICZNE: 

 

Kolekcja

DUNIN PENNY & TWING

Wielkość plastra

26,8 x 28,4 cm

Wielkość elementu

12 x 92 x 8 mm

Zastosowanie

ściany i podłogi łazienek,kuchni itp.

 

CIĘCIE 

Płytki i mozaiki z serii ARABESCO i CARAT można dowolnie i łatwo przycinać. Należy użyć przyrządów do cięcia (gilotyna/łamacz) lub szlifierki kątowej z tarczą diamentową. 2. Okrągłe otwory należy wykonywać wiertłem diamentowym, węglowo-tytanowym lub wolframowym.

KLEJENIE

1. Płytki i mozaiki z serii ARABESCO i CARAT należy kleić na białych, elastycznych zaprawach przeznaczonych do płytek i mozaiki ceramicznych (zgodnie z zaleceniami producenta zaprawy klejowa). UWAGA: Nie stosować klejów szarych. 2. Przed przyklejeniem płytek i mozaik należy odpowiednio przygotować podłoże: powinno być suche, równe, czyste, odtłuszczone i niepylące. 3. Podłoże należy zagruntować płynem gruntującym za pomocą szerokiego pędzla bądź wałka malarskiego. W pomieszczeniach o dużej wilgotności należy stosować grunt izolacyjny. 4. Bazowe płytki z serii CARAT należy układać bezszczelinowo, czyli na „styk”. Z kolei elementy w kształcie kwadratu, cokoły, narożniki i ćwierćwałki, a także płytki i mozaiki z serii ARABESCO należy montować, stosując krzyżyki glazurnicze. RADA TECHN!KA: W przypadku klejenia wypukłych elementów należy dodatkowo rozprowadzić klej na wewnętrznych obrzeżach płytek i mozaik, aby zapewnić im jak najlepszą przyczepność. 5. Klej należy rozprowadzać za pomocą szpachli zębatej (grubość zgodna z zaleceniami producenta kleju) tak, aby po jej przeciągnięciu na powierzchni kleju powstały równoległe bruzdy. Płytki i mozaiki przyklejać tylko na świeżo nałożony klej, pamiętając o równomiernym dociskaniu klejonego miejsca. UWAGA: Nie stosować klejenia punktowego. Klej musi całkowicie wypełniać przestrzeń pod płytką. Przyklejone płytki i mozaiki należy docisnąć i lekko przesunąć po podłożu, co spowoduje ich „przyssanie” do powierzchni. 6. Miejsca styku płytek i mozaik takie jak: naroża, łączenia ścian i podłóg należy uszczelnić np. fugą elastyczną (silikonową, polimerową). Można zastosować też profil łącznikowy. Uszczelniaczem należy także pokryć miejsca montażu elementów (np. baterii) przechodzących przez płaszczyznę płytek i mozaik. W przypadku montażu płytek i mozaik na większych powierzchniach należy zastosować profile dylatacyjne. Szczeliny dylatacyjne powinny być zgodne z dylatacjami istniejącymi w podłożu. 7. Przed całkowitym związaniem zaprawy należy usunąć krzyżyki oraz nadmiar zaprawy z powierzchni i krawędzi płytek i mozaik. 8. Tak zamontowanych produktów nie użytkować przez minimum 24 godziny.

SPOINOWANIE

1. Do spoinowania należy przystąpić nie wcześniej niż 24 godziny od zakończenia klejenia. 2. Należy używać wyłącznie drobnoziarnistych spoin przeznaczonych do płytek i mozaik ceramicznych (zgodnie z zaleceniami producenta zaprawy do spoinowania). 3. Spoinowanie należy wykonywać, używając pacy gumowej. 4. Fugę należy dokładnie rozprowadzać w przestrzenie pomiędzy płytkami i mozaikami równomiernie w różnych kierunkach, tak aby wypełniła wszystkie przerwy pomiędzy elementami. 5. Po zaspoinowaniu płytek i mozaik należy oczyścić ich powierzchnię czystą, wilgotną gąbką. 6. Tak zamontowanych płytek i mozaik nie użytkować przez minimum 24 godziny. RADA TECHN!KA: Przed spoinowaniem płytek i mozaik należy wykonać test na mniejszej powierzchni produktu, aby zapobiec wystąpieniu ewentualnych przebarwień. Kolorowe fugi o intensywnych barwach mogą zmienić odcień płytek i mozaik.

PIELĘGNACJA

1. Do regularnej pielęgnacji płytek i mozaik należy stosować środki przeznaczone do powierzchni ceramicznych. Nie należy stosować mocnych detergentów na bazie kwasów. 2. Płytki i mozaiki należy czyścić wyłącznie za pomocą gładkiego, nierysującego materiału. Nie należy dopuścić też, aby środki czyszczące zaschły na powierzchni płytek i mozaik. UWAGA: Płytki i mozaiki z serii ARABESCO i CARAT nie wymagają dodatkowej impregnacji. RADA TECHN!KA: Płytki i mozaiki z serii ARABESCO wykonane są z gresu o nasiąkliwości ≥0,5%. Można stosować je wewnątrz budynków: w kuchniach, salonach, a także jako element wykończenia wnętrz oraz na zewnątrz. Płytki z serii CARAT wykonane są z ceramiki glazurowanej (bicottura) o nasiąkliwości ≥10%. Technika produkcji płytek ceramicznych pozwala uzyskać unikalne kształty i kolory. Płytki te można stosować na ścianach wewnątrz budynków np. w kuchni, łazience, salonie itp.

 Mozaiki  produkowane są z naturalnego surowca, dlatego grubość oraz wielkość mozaiki/płytek może być zróżnicowana (tolerancja od wymiarów podanych w katalogu wynosi ± 2 mm). Wyżej wymienione warunki nie stanowią podstaw do reklamacji. Należy więc zwrócić uwagę, aby mozaiki/płytki przeznaczone do jednego pomieszczenia były zawsze zamawiane z jednej partii. Przed zamontowaniem mozaiki/płytek należy upewnić się, że zakupiona partia ma odpowiednią jakość, wymiar i odcień. Nie zastosowanie się do wyżej wymienionych warunków nie stanowi podstaw do reklamacji.  

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA ODNOŚNIE DODATKOWYCH RABATÓW, MONTAŻU, WYPOŻYCZENIA PRÓBEK, POMOCY W DOBORZE PRODUKTÓW PROSIMY O KONTAKT :

                           TEL. 730 716 338      E-MAIL: biuro@dekoratornia.net.pl

 

DUNIN

Specyficzne kody

Wystaw opinie!

2022-03-21

*

cudna mozaika