ALLUMI GOLD HEXAGON 14 MOZAIKA DUNIN 30 x 30 cm

ALLUMI GOLD HEXAGON 14 DUNIN - mozaika z serii Metallic wykonana jest z korpusu ze stali nierdzewnej lub miedzi, wypełnionego od środka rdzeniem ceramicznym. Jest efektownym elementem wyposażenia wnętrz, z gładką powierzchnią, o metalicznym połysku. Doskonale komponuje się z betonem lub szkłem oddając industrialny charakter pomieszczeń. Mozaika polecana jest do montażu na ścianach kuchni, łazienek, brodzików, saun lub innych miejsc narażonych na bezpośrednie działanie wody.

Cena 1 szt.  

*minimalne zamówienie tego produktu  - 1 szt 
* realizacja - od 3 do 21 dni roboczych ( w celu potwierdzenia dokładnego terminu prosimy o kontakt)
* TOWAR SPROWADZANY POD ZAMÓWIENIE INDYWIDUALNE

PRZY ZAMÓWIENIU PŁYTEK I MOZAIEK POWYŻEJ 200 ZŁ WYSYŁKA GRATIS !!!

120,00 zł
Ilość
Klienci zakupili: 239 szt. tego produktu

 • Twoje zakupy i dane są w pełni zabezpieczone. Twoje zakupy i dane są w pełni zabezpieczone.
 • Krótki czas realizacji zamówień.
                                                 ZNALEŹLI PAŃSTWO SZTUKATERIĘ W INTERNECIE W NIŻSZEJ CENIE ??? 
MY PRZYGOTUJEMY JESZCZE LEPSZĄ OFERTĘ Krótki czas realizacji zamówień. ZNALEŹLI PAŃSTWO SZTUKATERIĘ W INTERNECIE W NIŻSZEJ CENIE ??? MY PRZYGOTUJEMY JESZCZE LEPSZĄ OFERTĘ
 • Szybkie, bezpieczne i różne metody płatności (VISA, MasterCard, MasterPass). Szybkie, bezpieczne i różne metody płatności (VISA, MasterCard, MasterPass).

INFORMACJE TECHNICZNE: 

 

Kolekcja

DUNIN METALLIC

Wielkość plastra

30 x 30 cm

Wielkość elementu

14 x 14 x 3 mm

Zastosowanie

ściany kuchni, łazienek, miejsca narażone na bezpośrednie działanie wody

 

CIĘCIE 1.Mozaikę/płytki należy przycinać piłką ręczną, szlifierką kątową z tarczą diamentową bądź brzeszczotem do stali nierdzewnej. 2. Okrągłe otwory należy wykonywać wiertłem diamentowym do metalu. 3. Cięcie mozaiki/płytek w warunkach domowych nie jest łatwe. Zalecamy ułożenie wzoru w taki sposób, aby nie było potrzeby przycinania poszczególnych elementów.

KLEJENIE 1. Mozaikę/płytki należy kleić na białych, elastycznych, drobnoziarnistych zaprawach klejących według zaleceń producenta. 2. Przed przyklejeniem mozaiki/płytek należy odpowiednio przygotować podłoże – powinno być suche, równe, czyste, odtłuszczone i niepylące. 3.Podłoże należy zagruntować płynem gruntującym za pomocą szerokiego pędzla bądź wałka malarskiego. W pomieszczeniach o dużej wilgotności należy stosować grunt izolacyjny. 4. Nie stosować montażu bezszczelinowego, czyli na „styk” 5. Mozaiki/płytki zabezpieczone są transparentną folią ochronną, którą należy usunąć przed klejeniem. 6. Klej rozprowadzać za pomocą szpachli zębatej (grubość kleju zgodna z zaleceniami producenta kleju) tak, aby po jej przeciągnięciu na powierzchni kleju powstały równoległe bruzdy. Mozaikę/płytki przyklejać tylko na świeżo nałożony klej, pamiętając o równomiernym dociskaniu klejonego miejsca. Nie stosować klejenia punktowego, gdyż klej musi wypełniać przestrzeń pod mozaiką/płytkami. UWAGA: montując element należy upewnić się, że faktura mozaiki/płytek metalowych (szlif - „linie” na powierzchni elementów) jest zwrócona we właściwym kierunku. W przeciwnym razie kompozycja będzie wyglądała na różnokolorową. 7. Miejsca styku mozaiki/płytek takie jak naroża, łączenia ścian i podłóg należy uszczelnić fugą elastyczną, np. silikonem. Zamiast spoiny silikonowej można zastosować profil łącznikowy. Silikonem należy także uszczelnić miejsca montażu elementów (np.baterii) przechodzących przez płaszczyznę mozaiki/płytek. Szczeliny dylatacyjne powinny być zgodne z dylatacjami istniejącymi w podłożu. W przypadku montażu mozaiki/płytek na większych powierzchniach, w szczelinach dylatacyjnych należy zastosować profile dylatacyjne. 8. Plaster mozaiki/płytki należy przyłożyć do ściany i docisnąć. Plastry/płytki oddzielić krzyżykami. 9. Usunąć klej z powierzchni, a także z narzędzi i rąk. Resztki kleju nie mogą pozostać na mozaice/płytkach. 10. Nie użytkować przez minimum 24 godziny.

SPOINOWANIE 1. Do spoinowania należy przystąpić najwcześniej 24 godziny po przyklejeniu mozaiki/płytek do podłoża. 2. Używać jedynie fug drobnoziarnistych, elastycznych według zaleceń producenta. UWAGA: przy spoinowaniu mozaiki miedzianej należy używać fug o neutralnym składzie, aby nie uszkodzić powierzchni mozaiki. 3. Spoinować używając pacy gumowej. 4. Spoinę można kłaść równo z powierzchnią mozaiki/płytek bądź stosować jej częściowe wybranie, co podkreśli wypukły kształt i formę elementów. 5. Fugę należy dokładnie rozprowadzić pacą gumową w przestrzenie pomiędzy mozaiką/płytkami, tak aby wypełniła wszystkie przerwy pomiędzy elementami. Powierzchnię spoin można wygładzić wilgotną szmatką. 6. Po zaspoinowaniu mozaiki/płytek należy oczyścić ich powierzchnię czystą, wilgotną gąbką. 7. Nie użytkować przez minimum 24 godziny.

PIELĘGNACJA 1. Do regularnej pielęgnacji mozaiki/płytek metalowych należy stosować TYLKO środki przeznaczone do stali nierdzewnej/miedzi zgodnie z załączoną do nich instrukcją. UWAGA: nie należy stosować nieodpowiednich środków chemicznych, które mogą zarysować powierzchnię metalu. 2. Czyszczenie powierzchni: mozaikę/płytki należy czyścić jedynie za pomocą gładkiego, nierysującego materiału używając przy tym wody z mydłem lub środków opartych na alkoholu. 3. Nie należy dopuścić, aby środki czyszczące zaschły na powierzchni mozaiki/płytek. 4. Do mycia mozaiki/płytek nie należy używać stalowego zmywaka ani innych materiałów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię. 5. Bezpośrednio na powierzchni mozaiki/płytek nie należy pozostawiać resztek jedzenia i picia, gorących naczyń metalowych lub produktów w metalowych puszkach.

RENOWACJA 1. Mozaiki/płytki stalowe: wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję dzięki niewidocznej „warstwie pasywacyjnej”. Stal nierdzewna jest odporna na korozję w środowisku atmosferycznym, działanie wody naturalnej, pary wodnej, wilgoci, alkalia i kwasy. 2. Mozaiki/płytki miedziane: pod wpływem działania wilgoci, dwutlenku węgla oraz warunków atmosferycznych miedź ulega tzw. „pasywacji” pokrywając się charakterystyczną zieloną patyną. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia miedzi, które należy stosować zgodnie z załączoną do nich instrukcją.

Mozaiki/płytki produkowane są z naturalnego surowca, dlatego grubość oraz wielkość mozaiki/płytek może być zróżnicowana (tolerancja od podanych wymiarów wynosi ± 2 mm). Wyżej wymienione warunki nie stanowią podstaw do reklamacji. Należy więc zwrócić uwagę, aby mozaiki/płytki przeznaczone do jednego pomieszczenia były zawsze zamawiane z jednej partii. Przed zamontowaniem mozaiki/płytek należy upewnić się, że zakupiona partia ma odpowiednią jakość, wymiar i odcień. Nie zastosowanie się do wyżej wymienionych warunków nie stanowi podstaw do reklamacji. 

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA ODNOŚNIE DODATKOWYCH RABATÓW, MONTAŻU, WYPOŻYCZENIA PRÓBEK, POMOCY W DOBORZE PRODUKTÓW PROSIMY O KONTAKT :

                                                      TEL. 730716338

                                                      E-MAIL: biuro@dekoratornia.net.pl

DUNIN

Specyficzne kody